КИЇВ (QHA) -

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард проведе зустріч з президентом України Петром Порошенко у Давосі (Швейцарія). Про це заявив глава департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс.

— Мадам Лагард і президент Порошенко планують зустрітися у Давосі, як вони робили це під час попередніх форумів. Що вони обговорять? Це вже як вони самі вирішать. Але я думаю, що вони обговорять останні події та перспективи реформ в Україні, — зазначив він.

Райс повідомив, що у МВФ продовжують наполягати на тому, щоб в Україні переглянули законопроект про Антикорупційні суди.

— У листі, який був надісланий органам влади України, висловлено занепокоєння МВФ невідповідністю деяких положень законопроекту зобов'язаннями України за програмою (співпраці з МВФ) і рекомендаціям Венеціанської комісії. Тепер ми сподіваємося, що влада врахує ці побоювання з боку співробітників МВФ і змінить законопроект між читаннями у парламенті, — сказав він.

Нагадаємо, глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден заявив, що прийняття законопроекту про Антикорупційний суд, який подав президент України Петро Порошенко, в цій редакції порушує зобов'язання України перед міжнародними партнерами. Він зазначив, що всього до документа є 9 системних зауважень, розбитих на три групи: про процедуру добору суддів, про положення закону, спрямованих на гальмування створення АКС, а також про юрисдикцію суду.

Раніше президент України Петро Порошенко передав до Верховної Ради України проект закону про Антикорупційний суд. Порошенко позначив проект як невідкладний.

Джерело: Європейська правда

QHA