КИШИНІВ (QHA) -

Конституційний суд (КС) Молдови тимчасово припинив повноваження президента Ігоря Додона у зв'язку із тим, що глава держави не затвердив повторно висунутих прем'єром кандидатів на пости міністрів і віце-прем'єрів.

Замість Додона кандидатів тепер затвердить тимчасовий виконувач обов'язків президента — спікер парламенту або прем'єр-міністр.

Молдавський президент не став схвалювати кандидатури членів уряду, оскільки, на його погляд, кандидати раніше скомпрометували себе. Суд визнав претензії Додона недостатньо обґрунтованими. У своєму остаточному рішенні суд визнав повторну відмову Додона затверджувати нових міністрів і віце-прем'єрів порушенням його конституційних обов'язків.

Додон заявив, що рішення Конституційного суду  поза межами здорового глузду.

Суд зайвий раз підтвердив свій імідж слухняного політичного інструменту, а не конституційного органу. Це ганебне і таке, що викликає співчуття, падіння для держави, яка претендує на роль демократичної, прокоментував Додон на своєму Facebook.

Раніше президент Молдови заявив, що невизнана республіка Придністров'я не може увійти до складу Російської Федерації. На його думку, "для Тирасполя існують два сценарії: або стати частиною України, або Молдови; отримати незалежність чи стати суб'єктом Російської Федерації для Придністров'я нереально".

QHA