МІНСЬК (QHA) -

В Білорусі проходять секретні переговори між главою Служби державної безпеки Грузії Вахтангом Гомелаурі та українськими посадовцями з питання екстрадиції екс-президента Грузії, голови Одеської ОДА та лідера «Руху Нових сил» Міхеїла Саакашвілі з України.

— Україна і грузинська влада готуються до видачі Саакашвілі, і мета візиту Гомелаурі обговорити подробиці, сказано у повідомленні.

У Службі держбезпеки Грузії підтвердили інформацію про те, що їхній начальник перебуває у Білорусі, однак причиною візиту вказується участь у святкуванні 100-річчя білоруської Служби безпеки.

QHA повідомляло, що Саакашвілі зробив першу заяву після оголошення рішення Печерського суду за його справою. Він сказав, що його «хотіли приховати від народу».

Раніше суддя Печерського суду звільнила Саакашвілі.

Нагадаємо, силовики затримали екс-губернатора Одеської області та лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченка 500 тисяч доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі своєї сторони Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченка.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченка та Саакашвілі та між ними самими.

Саакашвілі інкримінують ч. 2 ст. 256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створенню умов, що сприяють їхній злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

Джерело: Руставі-2

QHA