КИЇВ (QHA) -

Перший заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі прокоментував інформаційному агентству QHA думку нардепа Надії Савченко про Крим, озвучену нею вчора в ефірі каналу "112".

Заступник міністра вважає, що відома своїми непослідовними висловлюваннями Надія Савченко вчергове продемонструвала власну некомпетентність.

— Від того, що говорить Савченко, на щастя, нічого не залежить, так само, як не залежить і від того, що вона не говорить, зазначив Куркчі. Вона не є людиною, що визначає політику щодо питань, які вона коментує. Це чергова демонстрація рівня компетентності окремих народних обранців нічого окрім.

Чиновник також пояснив, чому пропозиція нардепа Савченко є дурною по суті:

Порушена територіальна цілісність України. Окремі райони Луганської та Донецької областей та Криму не фрагменти різних держав, всі ці території є частиною України. Вводити у громадський дискурс моделі "обміну", тобто відновлення контролю над однією частиною своєї території взамін відмови від іншої частини не більше ніж відверта дурість.

Історичний період, виклики, що стоять перед державою і народом України, не мають бути використані жодною політичною силою, жодним політиком з метою піару чи популістських заяв. Кожне сказане слово, кожна позиція будуть оцінені правоохоронними органами та майбутніми поколіннями,  додав Куркчі.

Нагадаємо, вчора, 17 січня, у ефірі "112 Україна" Надія Савченко заявила, що звільнення Донбасу мирним шляхом неминуче призведе до "здачі" Криму.

Щодо того, що це буде зроблено мирним шляхом, щодо того, що Росія не витримає санкцій це обов'язково буде здачею Криму.

На якийсь певний період, як завжди, це відкладеться у довгий ящик. Як би не кричали і ні рвали на собі вишиванки деякі народні депутати, скільки б вони не кричали, що ми не здамо, вони мають відмовитися. Це (Крим??  ред.) зараз залишається невизнаною окупованою територією. Крим  це чергове Придністров'я. І щоб не зробити Придністров'ям ще й Донбас, вони залишать окупованим Крим і заберуть Донбас. Іншого мирного шляху я поки не бачу,  повідомила депутат, відповідаючи на запитання про можливість звільнення окупованих територій 2017 року.

QHA