КИЇВ (QHA) -

Вчора у Меджлісі кримськотатарського народу відбулася зустріч членів Меджлісу і представників кримськотатарської громади з представниками депутатів парламенту Туреччини, членами міжпарламентської групи зі зв'язків з Україною.

На зустрічі були присутні лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров, члени Меджлісу кримськотатарського народу Різа Шевкієв і Гаяна Юксель, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі.

Турецькі гості в особі представників провідних партій в парламенті Туреччини прибули в Україну з метою проведення консультацій з українською стороною з питань безпеки і стратегічного партнерства.

До візиту у Меджліс кримськотатарського народу вони провели зустрічі з представниками українського політикуму, на яких розглядали питання співпраці у сфері безпеки та протидії тероризму, а також співпраці в оборонній промисловості.

Глава групи турецьких парламентарів в особі голови комісії з оборони парламенту республіки Туреччина Юсуфа Баязита у своїй вступній промові сказав, що добре знає Крим і не раз бував на півострові, а кілька років тому брав участь у Зінджирлі-медресе у Бахчисараї.

— Позиція Туреччини і турецького народу в питанні окупації Криму чітка і послідовна. Ми не визнаємо окупацію Криму. Сподіваємося, що переслідування кримських татар припиняться, і вони житимуть вільно у себе вдома, сказав він.

Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров розповіли гостям про ситуацію на півострові, репресії щодо кримських татар, що проводяться окупаційною владою, і роботу представників Меджлісу кримськотатарського народу на українському материку. Зокрема було порушене питання зміни ст. 10 Конституції України, яка регламентує статус Автономної республіки Крим, та зміни статусу на Кримськотатарську автономію.

Крім того, присутні обговорили подальші кроки в питанні будівництва мечеті у Києві і будівництва житла для переселенців.

Як писало QHA, Мустафа Джемілєв раніше заявив, що в ході бесіди з президентом Туреччини було досягнуто домовленостей щодо того, що турецька сторона сприятиме вирішенню житлових проблем переселенців, а також у питанні будівництва мечеті у Києві.

QHA