МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У Маріуполі продовжують підтримувати переселенців — людей, що багато втратили через війну. Вчора, 12 січня відбулося відкриття бізнес-інкубатора — першого у прифронтовому місті неформального місця, де ВПО навчатимуть і допомагатимуть у створенні власної справи.

Бізнес-інкубатор з функцією консультаційного центру та єдиного робочого простору відкрили на базі коворкінгу «Халабуда» з метою підтримати ділову активність внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів, які постраждали в результаті військових дій або втратили свій бізнес, робоче місце.

Цей центр підтримки виконуватиме консультаційну функцію. Гості зможуть отримати професійні консультації на тему відкриття ФОП, оподаткування, ведення звітності та відкриття свого бізнесу з нуля. Крім цього, на нього покладають функцію єдиного робочого простору, який допоможе бізнесменам не витрачати гроші на оренду офісу або робочого місця. В коворкінгу переселенцям надаються різні можливості: від консультацій юристів і бухгалтера, фахівців з комп'ютерної техніки до проведення ділових зустрічей. Такий проект став можливим завдяки роботі міжнародного благодійного фонду «Карітас України», який вже третій рік допомагає маріупольцям і переселенцям. На відкритті центру були присутні переселенці і всього кілька представників ЗМІ.

Директор фонду Ростислав Спрінюк зазначив:

— Ми розсилали анонс цього заходу до багатьох ЗМІ міста, але зіткнулися з такою проблемою, що це їм просто нецікаво. Ну що ж, це не наша мета. Головне донести до нашої цільової аудиторії, що тепер у них з'явилися можливості для реалізації своїх задумів і мрій. Нехай для початку це буде одна або дві людини, але потім, коли вони реалізують свої бізнес-ідеї і стануть успішними, за ними прийдуть інші.

На питання журналіста про те, чому закривається багато проектів малого та середнього бізнесу у Маріуполі і наскільки складно таким бізнесменам, керівник вільного простору і коворкінгу «Халабуда» Дмитро Чичера відповів:

Думаю, нові податки і зміна мінімальної заробітної плати виявили тих, хто не платив податки раніше і працював у чорну. Тепер ми робимо важливий крок для громадянського суспільства, і кожен зможе працювати і робити щось для держави, в якій живе. Як тільки кожен з нас почне працювати відкрито і платити податки, тут же зможе питати з держави, на що пішли його відрахування. Ми надаємо можливості, а не приносимо на блюдечку допомогу переселенцям і нужденним. За три роки війни багато людей, що приходять до нашого волонтерського центру, не хотіли щось робити для себе. Так лишилося і тепер, багатьом треба, щоб їм хтось постукав у двері, взяли за руку і привели до нового робочого місця або інших благ.

QHA