ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 5 лютого, Львів приєднався до хвилі пікетів польських дипломатиних установ по всій Україні. Представники націоналістичних організацій прийшли у Львові до Генерального консульства Польщі та вимагають від польської влади не ухвалювати шовіністичних законів і закликають не розпалювати міжнаціональної ворожнечі.

— У Польщі працює дуже багато українців. Так само як до України приїздить багато поляків. І ці закони порушують їхні права. Насправді всі повинні зрозуміти, що ми пишаємося своєю історією, ми не дамо нікому права її переписувати. З бандерівським прапором, який надумали заборонити і карати за нього, зараз хлопці воюють на фронті і захищають в тому числі і поляків від Росії, адже ми маємо одного спільного ворога. А станом на зараз польська влада своїми антиукраїнськими законами намагається встромити Україні ніж у спину. Ми закликаємо їх одуматися і не робити цього, сказав під час своєї промови керівник Львівської міської організації ВО «Свобода» Любомир Мельничук. 

Учасники акції протесту принесли із собою плакати з гаслами, зокрема: "Бандера та Шухевич — Герої України", "Не смійте чіпати наших героїв", "Ми — бандерівці, і ми цим пишаємось", "Ні польському шовінізму" та інші.

Організатори заходу акцентували увагу громадськості та преси на тому, що акція є виключно інформативною та жодним чином не має на меті погіршити українсько-польські відносини.

— Ми повинні нарешті говорити на рівних з поляками. Тільки та нація, яка поважає себе, може розраховувати на повагу інших націй. Нашій владі слід гідно відреагувати на шовіністичні закиди Варшави, — зазначив український історик Михайло Галущак. 

Нагадаємо, аналогічні акції сьогодні відбулися в усіх містах України, де є польські дипломатичні представництва, зокрема у Києві, Одесі, Луцьку, Вінниці та Харкові.

QHA