ЛЬВІВ (QHA) -

У четвер, 23 березня, на площі перед Львівською міською радою пройшла акція проти глави міста Андрія Садового.

На акцію протесту вийшли представники організацій «Патріот», УНСО, політичної партії «Національний корпус» і громадської організації «Розвиток громади».

Протестуючі тримали банери і плакати, на більшості яких були заклики до Андрія Садового або покинути пост мера, або ж вирішити проблему з вивезенням і утилізацією відходів.

Під час акції активісти показали невеликий театралізований перформанс. Під час представлення актор у діловому костюмі, короні та в масці з обличчям Садового розповідав про способи вирішення проблеми відходів у Львові, після чого люди, що були одягнені в целофанові пакети і зображали сміття, насильно посадили «мера» до контейнеру для сміття. Акція проходила під крики «Ганьба Садовому!»

— Ми хочемо, щоб мер відповідав за свої дії, а в конкретному випадку — за свою бездіяльність. З дня трагедії в Грибовичах пройшло вже десять місяців, а у мерії досі немає стратегії вирішення проблеми відходів. Ми чуємо час від часу, що будуть то сортувальні станції, то пресувальні, то буде завод, але нічого не робиться досі. Нам набридли такі речі, тому сьогодні, під час засідання депутатів міськради, ми проводимо таку акцію протесту, щоб народ нарешті почули, — заявили організатори акції.

Варто зазначити, що під час проведення заходу центральний вхід до міськради охороняли співробітники поліції, а працівники муніципальної дружини, яка не належить до МВС, перекрили вхід до будівлі зсередини і не впускали нікого, у тому числі депутатів і співробітників міськради.

Довідка. Грибовицька трагедія сталася  наприкінці травня 2016 року. Під час гасіння пожежі на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів внаслідок обвалу масиву сміття загальною масою 200 тонн під завалами загинули четверо співробітників рятувальної служби. Після інциденту львівська влада всіляко намагалася вирішити проблему, змінивши полігон для вивозу відходів, проте багато полігонів в Україні відмовилися приймати львівське сміття, а мешканці місцевих сіл, де влада пропонувала організувати сортувальні або пресувальні лінії, продовжують блокувати запуск виробництва.

ФОТО: Ескендер Ганієв (QHA)

QHA