БЕЙРУТ (QHA) -

В університеті Нотр-Дам Луазев (Бейрут, Ліванська Республіка) відбувся круглий стіл, на якому обговорили проблеми порушення прав кримських татар в окупованому Криму. Про це повідомляється на сторінці лідера кримськотатарського народу, Уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва у Facebook.

Тема круглого столу — «Human Rights, Late Modernity and Post-Truth Attitudes: Epistemological Reflections on Crimea and Crimean Tatars. . . Four years On (February 2014 року — February 2018)».

Організатором заходу виступило посольство України в Лівані за сприяння університету Нотр-Дам.

Мустафа Джемілєв і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров під час круглого столу розповіли історію кримськотатарського народу і про окупацію півострова.

Учасникам круглого столу представили документальний фільм «Крим.Опір».

У заході взяли участь політичні діячі, вчені, експерти та представники дипломатичного корпусу з України, Лівану і Туреччини, ЄС, Польщі, а також ліванські ЗМІ і українська громада Лівану.

QHA повідомляло, що Україна почала трирічне членство у Раді Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини. Президент України Петро Порошенко заявив, що пріоритетом діяльності української делегації буде захист прав людини в усьому світі, у тому числі, на тимчасово анексованому Криму і Донбасі.

Нагадаємо, Рада ЄС внесла питання порушення прав людини в окупованому Росією Криму та на сході України до документу за пріоритетами ЄС на зустрічах ООН з прав людини у 2017 році. У Євросоюзі заявили, що й надалі підтримуватимуть Україну та її ініціативи для вирішення питань з порушеннями прав людини в Криму і ОРДЛО.

QHA