ВІЛЬНЮС (QHA) -

У Литві створили групу друзів українського Криму, яка має підтримувати міжнародні проекти з відновлення територіальної цілісності України.

Група повинна підтримувати дипломатичні, інформаційні та економічні ініціативи, які спрямовані на деокупацію півострова.

Окрім цього, в обов'язки групи входить поширення на міжнародному рівні інформації на тему необхідності відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, а також моніторингу випадків порушень прав людини в анексованому Росією Криму.

Одним з ініціаторів створення групи виступив депутат партії «Союз Вітчизни — Литовські християнські демократи» Лаурінас Касюнас, який зазначив, що група «докладатиме зусиль, щоб подібні ініціативи були створені в інших державах Заходу».

QHA повідомляло, що 14 березня у представництві Європейської Комісії в Софії (Болгарія) відбулася публічна дискусія «Чотири роки після окупації Криму: чи існує вихід з глухого кута?». Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав країни-члени ЄС і болгарський уряд в Раді ЄС засудити і не визнавати вибори президента РФ на території окупованого Криму.

Провідні болгарські експерти відзначили, що наслідки окупації Криму небезпечні не тільки для України, але й для міжнародної спільноти.

Джерело: Польське радіо

QHA