ВІДЕНЬ (QHA) -

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук розповів, як у анексованому Криму борються з українською мовою. Дана заява делегата від України прозвучала у відповідь на доповідь Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєра, повідомляє прес-служба МЗС України.

Прокопчук, зокрема, закликав комісаріат ОБСЄ звернути увагу на кричуще порушення національних прав українців здобувати освіту рідною мовою на окупованому Росією півострові.

— Російська окупаційна влада продовжує боротися з проявом української ідентичності, культури, освіти українською мовою. З 2013 по 2017 рр. число учнів, які здобувають освіту в школах українською мовою, знизилося з 13 тисяч до 370, кількість українських шкіл скоротилася з семи до однієї, а наявність українських класів зменшилася з 875 до 28, — сказав він.

Прокопчук також додав, що у вищих навчальних закладах Криму викладання українською мовою зовсім припинене, і всі ці факти суперечать рішенню Міжнародного суду про те, що РФ повинна забезпечувати отримання освіти українською мовою.

— Ця тривожна ситуація, що погіршується, вимагає адекватної реакції та залучення Верховного комісара ОБСЄ у питанні дотримання прав кримських татар, українців та інших етнічних груп на окупованому півострові, — заявив Прокопчук.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму боротьба з національними символами кримськотатарського народу охопила і навчальні заклади.

Зокрема, 1 вересня була зрізана тамга (герб кримських татар) з воріт кримськотатарської школи №3 у с. Радянському (історична назва Ічкі).

QHA