СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 21 лютого, в окупованому Росією Криму відбулося чергове судове засідання у "справі 26 лютого". Судилище відбувалося у Центральному районному "суді" Сімферополя. Про це повідомляє правозахисна організація «Кримська солідарність» на своїй сторінці у Facebook.

Окупанти хотіли використовувати процесуальні документи, як доказ провини активістів. Повторно були оголошені показання свідка Кантемірова. Сторона захисту зробила зауваження судді про те, що це ще одне грубе порушення регламенту судового засідання, оскільки на цьому етапі судового провадження, свідчення не мають оголошуватися повторно.

Наступне засідання відбудеться 27 лютого о 15:00. На ньому планується завершити дослідження заявлених прокурором документів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "прокуратура" Криму в черговий раз змінила обвинувальний висновок у відношенні кримських татар, що проходять у так званій "справі 26 лютого".

Раніше в Центральному районному "суді" Сімферополя відбувся допит одного з фігурантів справи про мітинг на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року — Арсена Юнусова.

Нагадаємо, 12 грудня 2017 року у Сімферополі відбулося чергове засідання суду у "справі 26 лютого".

Раніше, 20 листопада, Центральний районний "суд" Сімферополя відмовив стороні захисту в клопотанні про виклик на допит у якості свідків у "справі 26 лютого" глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, а також лідера кримських сепаратистів Сергія Аксенова та колишнього слідчого Павла Нікеля.

QHA повідомляло, що 23 жовтня відбулося чергове засідання у "справі 26 лютого", під час якого «суд» заслухав нових свідків у справі.

Відзначимо, що 18 жовтня у Сімферополі в окупованому Криму також відбулося засідання суду у "справі 26 лютого" щодо Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова. До суду були викликані три свідки мітингу, які заявили, що були на ньому, але підсудних там не бачили.

Раніше, 12 жовтня, «Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційну скаргу на рішення щодо продовження терміну домашнього арешту Мустафи Дегерменджі та Алі Асанова.

Нагадаємо, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов є фігурантами так званої "справи 26 лютого" в Криму. Їх судять за участь у мітингу 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму на підтримку територіальної цілісності України і вчинення опору російській окупаційній армії.

QHA