КИЇВ (QHA) -

В анексованому Криму спостерігається тотальне розчарування так званим «приєднанням» півострова до РФ, заявив в інтерв'ю виданню "Факти" лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

За його словами, в Криму зараз часто можна почути фразу: «Будь проклятий день, коли я пішов на цей референдум».

— Тобто, багато хто як і раніше наївно вважають, що від їхнього «голосування» щось залежало. Важливо й те, що у соціумі є певний острах — люди бояться, що буде з ними після повернення України. І цей страх постійно підкріплюється окупантами, — сказав він.

За його словами, значно змінився і склад населення на півострові. Джемілєв зазначив, що багато кримських татар і етнічних українців, а також деяке число росіян, були змушенізалишити Крим.

— При цьому з Росії, а також з контрольованих нею окремих районів Луганської та Донецької областей завезли, за різними даними, від 850 тисяч до одного мільйона чоловік. Переїзд росіян до Криму вельми заохочується. Їм, у першу чергу, надають житло, роботу, місця для дітей у садочках тощо, — сказав він.

Втім, багато тих, хто переїхали, як заявив Джемілєв, зізнаються, що реальна ситуація і умови на півострові не відповідають обіцянкам, які їм давали в Росії.

— Правда, повернутися назад не можуть, тому що на колишніх місцях вже немає ні житла, ні роботи. Багато з них навіть не підозрюють, що дуже скоро їм доведеться все ж таки виїжджати назад. Керченським мостом, якщо його встигнуть добудувати. Але головне, що їм навіть в голову не приходить, що Путіну наплювати на їхні подальші долі, — сказав він.

Нагадаємо, раніше Джемілєв в інтерв'ю білоруським журналістам розповів про ситуацію в Криму, переслідування на анексованому півострові і важливості санкцій проти РФ.

QHA