КИЇВ (QHA) -

В окупованому Криму немає організації, куди можна було б поскаржитися на ситуацію, яка там відбувається. Про це повідомила колишній уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.

— Немає жодної міжнародної організації, яка там може працювати, немає жодного легітимного, з моєї точки зору, органу, куди можна поскаржитися на те, що там відбувається.

Лутковська зазначила, що була однією з останніх офіційних осіб в Криму в березні 2014 року, коли окупованим півостровом їздила російська військова техніка.

— Мені вдалося поспілкуватися з Ахметом Чийгоз, Мустафою Дегерменджі та Алі Асановим в умовах сімферопольського слідчого ізолятора. Це був подвійний моніторинговий візит: ми з Москальковою приїхали до Сімферополя, а потім вона разом зі мною — в миколаївський слідчий ізолятор, де мала можливість поспілкуватися з Одінцовою і Барановим (колишні українські військові з Криму, які перейшли на бік Росії, і були захоплені СБУ).

Вона додала, що запропонувала російському омбудсмену надалі продовжувати подібні моніторингові візити.

— Відповідно, я пропонувала омбудсмену РФ приїжджати і дивитися, в яких умовах перебувають ув'язнені громадяни Росії на території України. А у мене б була можливість приїхати до українців, які незаконно, з нашої точки зору, знаходяться на території Росії. На жаль, ми не встигли підписати відповідний меморандум. Але завдяки нашим зв'язкам з Москалькової, вона тричі була в Криму і деякі питання були у неї на контролі. Це зменшувало тиск на тих, хто був в центрі уваги російського омбудсмена.

Нагадаємо, адвокат Микола Полозов заявив, що після початку окупації в Криму так звана влада повністю знищила журналістику. Полозов підкреслив, що підконтрольна Кремлю влада зацікавлена в тому, щоб максимально приховати факт репресій в Криму, і діяльність цивільних журналістів викликає у них «стійке роздратування».

QHA