МОСКВА (QHA) -

Щодо курсу України на членство в НАТО у РФ заявили, що стурбовані і «вживають заходів для забезпечення своєї безпеки», повідомив офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков, передає РБК.

— У Москві традиційно з недовірою і стурбованістю ставляться до процесу розширення НАТО в бік наших кордонів. Вважаємо, що це загрожує нашій безпеці і балансу сил у євразійському регіоні. Зрозуміло, російська сторона вживає всіх необхідних заходів для ребалансування ситуації і забезпечення власної безпеки, — заявив він.

За словами Пєскова, рішення про прийняття нових країн до Альянсу «приймається у Брюсселі і у тих столицях, де здійснюється загальне керівництво процесом».

На думку Єнса Столтенберга, генерального секретаря Північноатлантичного альянсу, рішення вступити до НАТО — це самостійний вибір кожної держави, і ніяка інша країна, зокрема Російська Федерація, не зможе перешкодити в цьому Україні.

Нагадаємо, кілька днів тому спікер Верховної Ради Андрій Парубій виступив за законодавче закріплення членства України в НАТО як пріоритет зовнішньої політики держави.

Сьогодні, 8 червня, Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №6470 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зовнішньополітичного курсу України, зокрема інтеграції України у європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі та в євроатлантичний безпековий простір безпеки з метою набуття членства в Організації Північноатлантичного договору.

ФОТО: інтернет

QHA