ВАШИНГТОН (QHA) -

Конгресмени США представили законопроект, що пропонує створення «гібридного трибуналу» по сирійському конфлікту. Пропозиція міститься в проекті закону про відповідальність за військові злочини в Сирії Syrian War Crimes Accountability Act of 2017.

Ініціатива повинна забезпечити відповідальність за порушення прав людини відносно мирного населення Сирії, пояснив Марко Рубіо, один з авторів документа.

Гібридний трибунал це тимчасовий кримінальний трибунал, до якого увійдуть місцеві та зарубіжні юристи, судді й інші професіонали. Вони судитимуть осіб, підозрюваних у скоєнні військових злочинів, злочинів проти людства або геноциду, стверджується в документі.

Законопроект також передбачає підтримку тих, хто займається розшуком підозрюваних у військових злочинах, злочинах проти людства, геноциду, а також збір і захист доказів вчинених злочинів і охорону свідків.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки 7 квітня почали військову операцію проти сил режиму Башара Асада в Сирії.

Американський ракетний удар було завдано по базі «Шайрат» ВВС режиму Асада. Як заявив представник Пентагону полковник Джефф Девіс, масивний удар став відповіддю на застосування режимом хімічної зброї в місті Хан Шейхун провінції Ідліб, у результаті якого загинуло більше 100 і постраждало близько 500 мирних жителів, зокрема дітей.

Радбез ООН так і не зміг ухвалити проект резолюції про хіматаку в Сирії 4 квітня, оскільки Міністерство закордонних справ Росії назвало його категорично неприйнятним.

ФОТО: інтернет

QHA