КИЇВ (QHA) -

Українським правозахисникам відомі випадки смертей через масовий голод у виправній колонії у Макіївці, яка знаходиться на неконтрольованій Україною території Донецької області. Про це на прес-конференції у Києві розповіла експерт з документування порушення прав людини «Донбас – СОС» Наталія Мельник.

Через постійні обстріли в колонію не могли підвезти продукти, через що ув'язнені практично півроку залишалися без їжі.

— Найгірша ситуація, про яку ми знаємо, була у Західній виправній колонії у Макіївці, де з жовтня 2014 року і, швидше за все, всю зиму не доставляли продуктів. Ми розмовляли із засудженими, які розповідали про те, що у деяких ув'язнених опухали животи і були випадки смерті. При цьому причиною смерті в колонії писали серцеву недостатність, — підкреслює Мельник.

За її словами, не у всіх ув'язнених була можливість отримувати продукти від родичів, які живуть на території ОРДЛО.

У свою чергу, заступник голови правління Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» Денис Денисенко розповідає про те, що в ув'язнених в ОРДЛО також є проблеми з отриманням медикаментів. Особливо гостро ця проблема стоїть перед установами, де відбувають покарання люди з певними захворюваннями.

— На території, яку контролює так звана "ЛНР", знаходиться Алчевська виправна колонія №13 з ув'язненими, які страждають на туберкульоз. До весни 2014 роки там був запас українських медикаментів, але потім вони закінчилися. Свідки, яких ми опитали, розповідали про проблеми з ліками загальної групи, які дуже важливі для людей з туберкульозом, адже вони в основному страждають через супутні захворювання, — підкреслює Денисенко.

Правозахисники кажуть, що через нестачу ліків в колоніях страждали люди, що живуть з ВІЛ. Запас українських медикаментів вичерпався у 2014 році і поки до місць несвободи не привезли російські замінники, люди не отримували лікування.

Раніше QHA повідомляло, що число українських в'язнів в ОРДЛО перевищує 10 тисяч.

QHA