БІШКЕК (QHA) -

Сотні людей у столиці Киргизстану протестують вже другий день, вимагаючи звільнити лідера опозиційної партії «Ата-Мекен» («Батьківщина») Омурбека Текебаєва, повідомляє киргизька служба Радіо Свобода.

Близько 300 протестувальників зібралися на площі Ала-Тоо в Бішкеку з плакатами і транспарантами, де було написано, що затримання Текебаєва є провокацією. Люди вигукують «Свобода Текебаєву!» і вимагають, щоб чинний президент Aлмазбек Aтaмбаєв вийшов і пояснив, у чому звинувачують головного киргизького опозиціонера.

Екс-спікер парламенту Киргизії Асія Сасикбаєва сказала журналістам, що протести в країні продовжаться, поки опозиціонера не звільнять.

Текебаєв раніше підтримував курс президента Киргизії, однак пішов в опозицію влітку минулого року після того, як президент запропонував поправки до конституції, прийняті згодом на референдумі у грудні. Опозиція побоюється, що Aтaмбаєв може залишитися в президентському кріслі на невизначений термін.

Омурбека Текебаєва затримали в аеропорту Бішкека вранці 26 лютого після прибуття з Туреччини. Влада стверджує, що він був затриманий у справі про корупцію і шахрайство.

На сайті Генеральної прокуратури Киргизької Республіки сказано, що у 2010 році Омурбек Текебаєв, займаючи посаду заступника голови Тимчасового уряду, отримав від російського бізнесмена Леоніда Маєвського хабар урозмірі одного мільйона доларів, пообіцявши тому допуск до керування ЗАТ «Альфа Телеком» (мобільний оператор «Мегаком») і продаж акцій цієї компанії.

ФОТО: Today.kz

QHA