КИЇВ (QHA) -

26 лютого одним з основних заходів, присвячених початку опору російській окупації в Криму, стане мітинг на Майдані Незалежності у Києві, який організовує Меджліс кримськотатарського народу і низка громадських і правозахисних організацій.

Це захід солідарності на підтримку тих громадян України, які проживають в умовах російської окупації в Криму.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року близько 15 000 кримських татар, тисячі українців і жителів Криму інших національностей на заклик Меджлісу кримськотатарського народу прийшли до Верховної Ради АР Крим і не дозволили проросійським депутатам ухвалити антиконституційні рішення щодо відділення Криму від України.

26 лютого 2014 року громадянське суспільство Криму мирним шляхом відстояло територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам в Криму провести позачергову сесію, щоб зімітувати нібито добровільний "перехід" Криму до Росії. Тому, 26 лютого — це День кримського опору!

Однак, вранці 27 лютого Путін ввів у дію силовий варіант захоплення Криму. Згодом усі вулиці міст та магістральні дороги півострова заповнили російські війська. Ними ж були захоплені адміністративні будівлі, взято в облогу гарнізони Збройних сил України, захоплені морські порти і аеродроми.

Масовий ненасильницький опір жителів Криму, на жаль, не зміг запобігти тимчасовій окупації Криму, яка триває вже чотири роки. У заручниках російських окупантів залишається кримськотатарський народ — корінний народ Криму, сотні тисяч українців і жителів півострова інших національностей, які зберігають вірність Українській державі.

26 лютого 2018 року продемонстрована солідарність з кримськотатарським народом, українцями і людьми інших національностей, що проживають в тимчасово окупованому Росією Криму і які зберегли власну гідність і вірність Україні.

Під час акції будуть підняті державні прапори України і кримськотатарські національні прапори, учасники акції вшанують пам'ять убитих російськими окупантами співгромадян, і прийдуть з портретами насильно вивезених співвітчизників і політичних в'язнів, взятих у заручники ФСБ РФ.

Акція відбудеться о 18:00.

Нагадаємо, вчора на Радіо Hayat відбувся марафон "Крым. Аннексия. 4 года" (Крим. Анексія. 4 роки), присвячений анексії українського півострова. Гостями марафону стали громадські та державні діячі, політики, експерти та журналісти.

QHA