КИЇВ (QHA) -

У п'ятницю, 8 грудня, на вулиці Героїв Небесної сотні у Києві відбудеться акція на підтримку кримського українця Володимира Балуха.

Учасники акції розмістять великий банер на підтримку українського активіста над Алеєю Героїв Небесної Сотні. Розміщення банера на цьому місці є символічним, тому що Володимира Балуха позбавили волі після того, як він в окупованому Криму розмістив на своєму будинку разом з українським прапором табличку «Вулиця Героїв Небесної Сотні, 18».

8 грудня закінчується рік, як Володимир Балух перебуває у неволі. Окупаційна влада не змогла змусити активіста зняти прапор України і табличку «Вулиця Героїв Небесної Сотні» з його будинку у кримському селі. Тому проти українського активіста сфабрикували справу і 8 грудня 2016 року Володимира Балуха незаконно заарештували.

Майже рік українець перебував у СІЗО. 1 грудня адвокати добилися для нього зміни запобіжного заходу на домашній арешт. Однак Володимиру заборонили виходити з дому, спілкуватися з дружиною, читати листи, користуватися Інтернетом і телефоном. Він не може пройти медичне обстеження для лікування захворювань серця, спини і нирок, які розвинулися внаслідок тривалого перебування у СІЗО.

Політично мотивована кримінальна справа проти нього триває, Балуху загрожує до 4 років позбавлення волі.

Нагадаємо, окупанти у Криму вирішили продовжити засідання «суду» у справі Володимира Балуха, незважаючи на його погане самопочуття.

Сьогодні, 6 грудня, під час засідання Роздольненського районного «суду» у Володимира Балуха погіршилося самопочуття, у нього загострилися болі в області спини, тому йому було важко сидіти і стояти. Співробітники Федеральної служби виконання покарань відвезли активіста у лікарню.

QHA