КИЇВ (QHA) -

Засідання почалося з церемонії зустрічі європейських гостей президентом України Петром Порошенком. Як зазначає кореспондент QHA, президенти обмінялися дружніми привітаннями і міцними рукостисканнями в знак єдності України та Європейського союзу.

На пленарному засіданні Петро Порошенко наголосив на важливості введеного для України безвізового режиму з ЄС, підкресливши, що вже близько ста тисяч українців змогли ним скористатися.

— Українці на власні очі змогли переконатися, що таке безвіз, Європейський союз, куди ми рухаємося і за що нам варто боротися, — сказав він.

Президент додав, що безвізовий режим став «справжнім вододілом між радянським минулим і європейським майбутнім України» і жодна країна не платила таку високу ціну за те, щоб бути в Європі.

Ще перед початком саміту Петро Порошенко заявив, що планується обговорити питання переходу на новий етап партнерства між Україною та Європейським союзом.

Очікується, що саміт привітає остаточну ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС, яка вступить у силу з 1 вересня.

Нагадаємо, у середу 12 липня в Києві відкрив свою роботу 19-й саміт Україна — ЄС. Подія почалася з робочої вечері лідерів ЄС з президентом України Петром Порошенком.

У складі делегації ЄС до Києва прибули президент ради ЄС Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні, віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, єврокомісари Сесілія Мальмстрем і Йоганнес Хан.

QHA