КИЇВ (QHA) -

У столиці України почалося сьоме засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар.

На засіданні присутні голова конгресу Рефат Чубаров, члени виконкому конгресу, ревізійної комісії конгресу і представники кримськотатарських діаспор з Туреччини, Польщі, Литви, Киргизстану та Румунії. Засідання також відвідали кримськотатарські активісти Молодіжного комітету при ВККТ.

Рефат Чубаров оголосив список питань, які стоять на порядку денному.

Зокрема, сьогодні передбачається обговорення становища кримських татар в окупованому Криму та стратегії публічної дипломатії кримських татар.

Також члени виконкому обговорять написання листа новій адміністрації Сполучених Штатів Америки.

У вже заявлену повістку порядку денного член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства QHA (Кримські новини) запропонувала внести питання затримання Миколи Полозова і арештів кримськотатарського адвоката Еміля Курбедінова та активіста Сейрана Салієва.

Пропозицію одноголосно підтримали члени виконавчого комітету.

Голова конгресу Рефат Чубаров розповів присутнім про виконану за два місяці роботу, зокрема, пов'язану з міжнародною діяльністю членів Меджлісу та проектами кримськотатарських активістів у сфері культури в Україні.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар — структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині, в Криму, а також в діаспорі в різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи та Середньої Азії).

Перше засідання Всесвітнього конгресу кримських татар пройшло 9 травня 2009 року в Сімферополі/Акмесджиті, в ньому взяли участь 420 делегатів з 13 країн. Головою зборів обрано Рефата Чубарова.

Друге засідання, на якому були присутні члени 180 громадських організацій кримських татар з 12 країн, уповноважені представники урядових кіл, громадських організацій і ЗМІ, відбулося 1-2 серпня 2015 року в Анкарі (Туреччина). На ньому було прийнято рішення про створення Міжнародної громадської організації «Всесвітній конгрес кримських татар» з метою сприяння на міжнародній арені національним органам самоврядування кримськотатарського народу. Головою ВККТ був знову обраний Рефат Чубаров. Також були переобрані члени виконавчого комітету конгресу, в який увійшов 21 представник, і члени ревізійної комісії.

Третє засідання виконавчого комітету пройшло в Румунії та Україні (в Києві та селищі Чонгар Херсонської області), четверте — у Вільнюсі (Литва). П'яте засідання виконкому ВККТ відбулося в турецькому місті Ескішехір, шосте — в Києві 4 — 5 листопада 2016 року.

QHA