КИЇВ (QHA) -

7 березня о 10:00 у Києві біля Стели Незалежності на Майдані відбудеться акція на підтримку бійця Національної гвардії Віталія Марківа, заарештованого в Італії за підозрою у причетності до трагічної загибелі журналіста Андреа Роккеллі у зоні АТО на Донбасі. Про це йдеться в анонсі заходу, опублікованому у мережі Facebook.

Організатори акції повідомляють, що, незважаючи на відсутність об'єктивних доказів провини Віталія Марківа, він уже 8 місяців перебуває у в'язниці, а італійські ЗМІ вже назвали його "жорстоким вбивцею".

— Мета акції — заклик до італійського правосуддя провести неупереджене розслідування справи Віталія Марківа, а також привернення уваги міжнародної спільноти до факту порушення громадянських прав, відмови італійських органів слідства від співпраці з українськими правоохоронцями. Головна вимога — забезпечення об'єктивного розслідування справи через створення спільної італо-української слідчої групи, — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що справа про затримання в Італії громадянина України, військового Віталія Марківа знаходиться на особливому контролі Департаменту консульської служби МЗС та Генерального консульства України у Мілані.

Нагадаємо, Марківа звинувачують у причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.

Відомо, що затриманий молодий чоловік до Революції Гідності проживав в Італії. У 2013 році він повернувся до Києва і брав участь у подіях на Майдані. Потім він вступив у добровольчий батальйон, який згодом увійшов до складу Національної гвардії.

У травні 2014 року група іноземних журналістів потрапила під мінометний обстріл недалеко від Слов'янська. У результаті італійський фотокореспондент Андреа Роккеллі та його перекладач загинули. Ще один іноземний журналіст був поранений.

У липні минулого року, після прибуття до Італії, Віталія Марківа затримали.

QHA