БАРСЕЛОНА (QHA) -

Станом на 18.00 явка на позачергових місцевих виборах у Каталонії на 5% перевищила результат 2015 року.

Про це повідомляє видання El Pais, посилаючись на дані женералітату автономії.

Такої високої явки на місцевих виборах у Каталонії не було жодного разу в історії, причому явка почала активно зростати в останні години голосування.

На 18:00 на ділянках з'явилися 68,3% виборців. Для порівняння, на попередніх виборах, на яких фіксувалася рекордно висока активність, на цей час проголосували 63,12%.

За іспанським законодавством, дільниці закриваються о 20 годині за місцевим часом. Підсумкова явка 2015 року склала 74,9%. Таким чином, цього року вона може перевищити 80%.

Каталонці голосуватимуть на регіональних виборах сьогодні вже втретє за останні п'ять років з метою врегулювання кризи з урядом Мадрида після проведення незаконного референдуму про незалежність.

Результати останніх соціологічних опитувань свідчать, що жодна зі сторін, ймовірно, не зможе отримати абсолютної більшості. Перемогу прогнозують партії усунутого глави уряду Карла Пучдемона — ERC може отримати від 29 до 35 місць у 135-місному парламенті.

За даними екзит-полу, оприлюдненими каталонським виданням La Vanguardia, сепаратистські партії отримують від 67 до 71 мандата, тоді як для більшості необхідно 68.

QHA повідомляло, що заарештовані владою Іспанії лідери сепаратистського руху в Каталонії — екс-віце-президент женералітату Оріол Жункерас і екс-міністри від партії "Республіканські ліві Каталонії" надіслали до Верховного суду Іспанії листа, в якому погоджуються із владою Мадрида над регіоном і просять звільнення з-під варти.

Джерело: «Українська правда»

QHA