ХАРКІВ (QHA) -

На прес-конференції, що відбулася 28 лютого, народний депутат від фракції «Самопоміч» Роман Семенуха розповів про труднощі, пов'язані із прийняттям парламентом проекту закону України про окуповані території. У своєму виступі він наголосив, що поділяє точку зору, висловлену раніше Рефатом Чубаровим, про те, що не можна розглядати питання деокупації Криму окремо від Донбасу.

— Запропонований закон встановлює однаковий юридичний статус окупованих територій для Криму і Донбасу, зазначив Роман Семенуха. Я наголошую, на сьогодні Україна жодним чином і жодним юридичним документом не визнала ці території окупованими. Прийнявши новий закон, ми зобов'яжемо центральні органи виконавчої влади позначити дату початку війни. Визнання територій Криму та Донбасу окупованими РФ, а також встановлення дати початку війни допоможе захистити наших бійців-добровольців, а друге прийняття такого закону перекладає відповідальність за початок війни, за всі жертви і руйнування на Російську Федерацію.

Торкнувшись проблем, що виникли після початку блокади ОРДЛО, Роман Семенуха зазначив, що блокада була організована і розпочата громадянами України, ветеранами добровольчих батальйонів, а народні депутати там присутні здебільшого як підтримка та убезпечення активістів.

Ветеран батальйону «Донбас» Олексій Антипов, що також взяв участь у прес-конференції, застеріг владу від насильницького методу зняття блокади:

— Уже складено списки тих, хто зацікавлений у бізнесі на крові. Ми готові вжити радикальних заходів аж до націоналізації їхнього майна, нажитого злочинним шляхом.

Зазначимо, вчора Арсен Аваков заявив про те, що необхідне рішення Антитерористичного центру, щоб силами МВС забезпечити зняття блокади ОРДЛО. Крім того, міністр МВС звернувся до Антитерористичного центру з проханням надати МВС такі повноваження.

QHA