КИЇВ (QHA) -

Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ провів фоноскопічну експертизу, яка підтверджує, що голоси на зафіксованих розмовах між лідером партії «Рух нових сил» Міхеїлом Саакашвілі і бізнесменом-утікачем Сергієм Курченко справжні. Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook.

— Слова і фрази, які їм належать, персоніфіковані у протоколі за результатами проведення негласного розшукового заходу. Зараз близько 15 осіб, які сприяють українським правоохоронним органам у документуванні кримінальних злочинів Саакашвілі, С. Курченко, А. Динника, С. Дангадзе, допитані як свідки і знаходяться під захистом держави, — написала вона.

Нагадаємо, силовики затримали екс-губернатора Одеської області і лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченко 500 тис. доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі свого боку, Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченко.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченко і Саакашвілі і між ними особисто.

Саакашвілі інкримінують ч.2 ст. 256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створення умов, що сприяють їх злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

QHA