ПАРИЖ (QHA) -

За підсумками проведення парламентських виборов у Франції сформували новий склад уряду на чолі з прем'єром Едуаром Філіппом.

Генеральний секретар Єлисейського палацу Алексі Колер назвав імена нових міністрів, повідомляє Le Figaro.

Очікувалося, що склад нового кабінету майже не відрізнятиметься від сформованого в травні після виборів президента. Однак через розслідування проти союзної партії Макрона MoDem і одного з найближчих соратників президента Рішара Феррана відразу четверо міністрів добровільно відмовилися від портфелів.

Міністром оборони Франції призначена Флоранс Парлі, раніше вона відповідала за бюджетні питання в Міністерстві економіки. В останні роки працювала топ-менеджером у французькій національній залізничній компанії SNCF.

Міністром юстиції стала суддя Конституційного суду Франції Ніколь Белюбе. На пост міністра з європейських справ призначена Наталі Луазо — колишній директор престижної Національної школи адміністрації, в якій навчалися представники політичної еліти Франції.

Міністром територіальної згуртованості буде колишній міністр сільського господарства Жак Мезар. Його посаду займе один із соратників Макрона Стефан Травер.

У новому уряді Франції — 30 посадових осіб. Як і в попередньому складі, збережена гендерна рівність: 15 з них — чоловіки, 15 — жінки.

Як повідомило QHA, ще в першому турі парламентських виборів з 32,3% голосів перемогла партія Еммануеля Макрона «Вперед, республіка!» та її союзник — Демократичний рух.

ФОТО: інтернет

QHA