ПАРИЖ (QHA) -

Франція розкритикувала польський закон про Інститут національної пам'яті, вказавши на той факт, що не можна переписувати історію.

Про це у середу заявив глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан.

— Закон неправильний, ви не повинні переписувати історію, це ніколи не було гарною ідеєю, — сказав він.

За словами міністра, Євросоюз може вдатися до "морального тиску" на Польщу через новий закон. При цьому він висловив надію, що поляки змінять своє рішення і скасують скандальний закон.

— Я також сподіваюся, що польський народ зможе змінити свою думку і переконатися, що найближчими днями він вибереться з цієї гамівної сорочки, нав'язаної йому націоналістичними варіантами, які є досить сумними, — зазначив він.

Нагадаємо, проти ночі 1 лютого польський Сенат без поправок ухвалив закон «Про інститут національної пам'яті», який значно розширює повноваження установи з розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені". Якщо закон набуде чинності, то особи, які говорять про "польські концтабори" під час Другої світової війни або заперечують "злочини українських націоналістів" проти польського народу, можуть отримати по три роки ув'язнення незалежно від місця скоєння злочину.

У відповідь на ухвалення закону МЗС України заявило, що «Польща намагається зобразити українців злочинними націоналістами». Ізраїльська влада і Держдепартамент США також розкритикували цей закон.

Джерело: BFM TV

QHA