ПАРИЖ (QHA) -

У Франції в неділю переобирають 171 з 348 членів Сенату — верхньої палати парламенту.

Оглядачі прогнозують, що результати продемонструють падіння рейтингу популярності президента Еммануеля Макрона.

Сенатори обираються строком на 6 років, але один раз у 3 роки склад Сенату оновлюється наполовину. Результати очікуються увечері в неділю.

Сенаторів обирають понад 75 000 виборних посадових осіб, включаючи членів Національних зборів (нижньої палати парламенту), мерів, регіональних і місцевих радників.

Очікується, що ці вибори зміцнять позиції консервативної більшості Сенату, до складу якого входять 142 члена Республіканської партії.

Центристська партія Макрона в даний час налічує 29 місць, але сподівається збільшити своє представництво до 50 сенаторів.

Система голосування, як правило, віддає перевагу місцевим політикам з традиційних партій, а не новачкам у політиці, яких більшість у партії Макрона.

Більшість місцевих виборні чиновників незадоволені планом Макрона скоротити бюджети місцевих властей, і це може означати, що союзники президента отримають менше голосів, ніж це могло бути кілька місяців тому.

На відміну від Національної асамблеї — нижньої палати французького парламенту — Сенат при прийнятті законів має меншу вагу. Останнє слово залишається за членами Національної асамблеї, де партія Макрона має абсолютну більшість.

Нагадаємо, сьогодні, 24 вересня, у Німеччині почалося голосування на виборах у нижню палату німецького парламенту. У голосуванні беруть участь близько 61,5 млн громадян Німеччини у віці від 18 років.

QHA