МОСКВА (QHA) -

Лідери всіх чотирьох парламентських фракцій Російської Федерації — Володимир Васильєв («Єдина Росія»), Геннадій Зюганов (КПРФ), Володимир Жириновський (ЛДПР) і Сергій Миронов («Справедлива Росія») — внесли на розгляд Держдуми законопроект, що дозволяє скасовувати рішення про надання громадянства РФ особам, засудженим за тероризм.

У пояснювальній записці сказано, що законопроектом пропонується внести до статті 22 закону «Про громадянство» зміни, згідно з якими підставою для скасування рішення про набуття громадянства РФ буде засудження особи, що набрало законної сили вироком суду, за вчинення злочинів терористичного характеру.

На думку російських парламентаріїв, прийняття закону дозволить «забезпечити реалізацію додаткових заходів щодо захисту громадян від тероризму і сприятиме попередженню вчинення злочинів терористичного характеру особами, які отримали російське громадянство».

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в окупованому Росією Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх як «терористів». Вісьмох із дванадцяти затриманих тоді відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеін Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв.

12 жовтня 2016 року в масивах Строганівка і Кам'янка Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинки кримських татар Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова, Узеіра Абдуллаєва, Тимура Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова. Всі вони були затримані за підозрою в участі в терористичній організації Хізб ут-Тахрір.

Нагадаємо, так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA