ДОНЕЦЬК (QHA) -

Прокуратура Донецької області направила до суду обвинувальний акт для заочного засудження голови так званого «центрального республіканського банку» терористичної організації «ДНР». Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво прокуратури Донецької області.

За заявою прокуратури, спеціальне досудове розслідування щодо 48-річної громадянки України Нікітиної Ірини Петрівни, яка перейшла на бік сепаратистів, завершене. Зокрема було встановлено, що Нікітина, виходячи з особистих ідеологічних переконань, навмисне вступила до лав терористичної організації «ДНР» у березні 2015 року.

На даний момент в обов'язки глави «центробанку ДНР» входять видача незаконних «документів», стягнення грошових коштів з юридичних та фізичних осіб у вигляді «податків», а також інші протиправні дії, спрямовані на порушення конституційних прав громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Донецькій області.

Дії Ірини Нікітиної кваліфіковані за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (участь у терористичній організації). Їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 15 років.

Нікітину судитимуть заочно у зв'язку із тим, що вона перебуває на неконтрольованій території.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, в кінці грудня 2016 року прокуратурою Автономної Республіки Крим були направлені до суду обвинувальні акти стосовно 11 колишніх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Вони звинувачуються у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). В ході розслідування кримінальних проваджень отримано беззаперечні докази того, що у березні 2014 року ці депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим сприяли окупації півострова Росією.

ФОТО: інтернет

QHA