МОСКВА (QHA) -

У російській Держдумі пропонують денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною у тій її частині, де країни визнають територіальні кордони один одного.

Про це заявив перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками, депутат від «Єдиної Росії» Костянтин Затулін.

— У другій статті Договору ми визнаємо територіальні межі України, а вона (Україна — ред.) — наші, на момент підписання та ратифікації цього документа. Підписавши Договір у 1997 році, а потім під час ратифікації у 1999 році, Росія підтвердила, що вона вважає ... Крим і Севастополь частиною території України, — зазначив він.

За його словами, російське трактування «Договору полягає у тому, що наше визнання кордонів, зроблене у цьому Договорі, взаємопов'язане з темою Договору — дружба, співпраця і партнерство».

— Ні дружби, співпраці і партнерства — виникає привід до того, щоб сказати: "Значить, треба всі питання вирішувати наново, у тому числі, і питання щодо кордонів. Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже ..., що нам потрібно у частині цього договору його денонсувати — у частині, що стосується статті другої, а саме визнання кордонів, — сказав представник країни-агресора.

Нагадаємо, раніше Затулін заявив, що Росія повинна скасувати акти 1954 року, за якими нині захоплений Крим передали до складу України.

Джерело: РИА Новости

QHA