МОСКВА (QHA) -

Сьогодні, 21 лютого, російська Держдума підготувала заяву у зв'язку із підписанням президентом України Петром Порошенко закону про реінтеграцію Донбасу. У ньому російські депутати назвали український закон "просякнутим ненавистю" і "прямо спрямованим проти Росії". Про це йдеться у проекті заяви нижньої палати парламенту, внесеному думським комітетом у справах СНД.

— Депутати з обуренням зазначають, що просякнутий ненавистю закон України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях" веде до війни, а не до миру. Він прямо спрямований проти Російської Федерації та російських співвітчизників в Україні і свідчить про бажання обезлюдити землі, на яких проживають декілька мільйонів чоловік, дати новий імпульс полюванню на відьом в Україні. Цього не можна допустити, — йдеться у документі.

Російські депутати згадали про Мінські угоди.

— В ухваленому документі відсутня навіть згадка про Мінські угоди, — поскаржилися вони.

Держдума звернулася до міжнародних організацій — ООН, ОБСЄ, ПАРЄ, Конгресу США, Європарламенту та парламентів окремих європейських держав з проханням засудити український закон.

— Депутати вважають, що з боку РФ має бути надана додаткова допомога страждаючому населенню Донбасу, вжито усіх необхідних, у тому числі законодавчих, заходів з надання притулку в Російській Федерації громадянам України, які піддаються загрозам і політичним переслідуванням в Україні, — йдеться у документі.

Нагадаємо, 20 лютого президент Петро Порошенко підписав закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях». Підписання відбулося під час засідання Військового кабінету Ради національної безпеки і оборони.

QHA