КИЇВ (QHA) -

У Державного бюро розслідувань з'явився новий директор. Як повідомляють ЗМІ, ним став Роман Труба.

«За» нового директора проголосували всі 9 членів комісії.

— За результатами голосування найбільшу кількість голосів отримав Труба Роман 9 голосів, сказав голова комісії Роман Майданик.

Першим заступником директора ДБР обрана Ольга Варченко. За неї на цій посаді також проголосували 9 членів комісії.

Роман Труба кілька років працював прокурором Пустомитівського району Львівської області. Зі Львова до Києва його перевів після перемоги Майдану земляк тодішній в.о. генпрокурора Олег Махніцький. Труба обійняв посаду заступника начальника Головного слідчого управління начальника управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ.

Після призначення генпрокурором Віктора Шокіна звільнився. З 2015 року очолює юридичну фірму «Сектор права».

Всього на посаду директора ДБР претендували 19 кандидатів. Військовий прокурор Анатолій Матіос отримав два голоси комісії, чиновник адміністрації президента Олексій Горащенко також отримав лише два голоси.

Перед голосуванням один з кандидатів Олексій Горащенко — направив листа комісії, яким попросив розглянути його кандидатуру на посаду заступника або першого заступника. Раніше він подавався тільки на директора.

Конкурс із вибору директора ДБР тривав понад півтора року. Кандидати пройшли спеціальну перевірку, психологічні та інтелектуальні тести, поліграф і кілька співбесід. Однак останні півроку конкурс фактично зупинився, комісія не могла визначити, як проводити тест на поліграфі. В кінці жовтня проблему вирішили, менш ніж за три тижні провели поліграф, фінальні співбесіди і фінальні голосування.

Конкурсну комісію створили за принципом квот: троє членів від президента, троє від Верховної Ради і троє від Кабінету міністрів.

Від уряду до складу комісії увійшли: перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, доцент Хмельницького університету управління та права Денис Монастирський та радник глави МВС Іван Стойко. Пізніше його крісло зайняла заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, оскільки Стойко не мав документів про вищу юридичну освіту.

Від парламенту до комісії ДБР увійшли народні депутати Владислав Бухарєв («Батьківщина»), Євген Дейд («Народний фронт») і Микола Паламарчук (БПП). Від президента — двоє професорів КНУ імені Тараса Шевченка Роман Майданик і Віктор Самохвалов, а також партнерка юридичної фірми Sayenko Kharenko Тетяна Сліпачук.

Державне бюро розслідувань покликане розслідувати злочини посадових осіб високого рівня від екс-президента, всього Кабінету міністрів і керівників відомств, до міліції і суддів. Орган перебере у Генеральної прокуратури функцію слідства. Тому, в разі створення ДБР, підлеглі Юрія Луценка зможуть тільки спостерігати за розслідуванням кримінальних справ і представляти їх на суді. Крім того, до підслідності ДБР належатимуть військові злочини, які наразі розслідує військова прокуратура.

QHA