ПРАГА (QHA) -

У столиці Чехії Празі перед входом до резиденції президента пройшла демонстрація проти позиції Мілоша Земана щодо незаконно анексованого Криму.

Протестувальники вийшли з плакатами і з гаслом «Чеська Республіка — це не Земан», який вони оформили у вигляді хештега #czechrepublicisnotzeman.

Згідно з інформацією, цей флешмоб був запущений кілька днів тому молодим музикантом Іржі Бареша як реакція на виступ президента Чехії у ПАРЄ. Як відомо, чеський глава держави заявив, що «анексію Криму слід вважати доконаним фактом».

Нагадаємо, раніше жителі Чехії, незгодні з висловлюванням президента країни Мілоша Земана про «торги» з Україною за окупований Крим, запустили онлайн-флешмоб на підтримку України.

Чехи показують у соцмережах таблички з написом #SorryUkraine (Вибач, Україно) і #CzechRepublicIsNotZeman (Чеська Республіка це не Земан).

Мілош Земан, виступаючи на Парламентській асамблеї Ради Європи у Страсбурзі, заявив, що втрата Україною Криму це «завершена справа», і запропонував узаконити її, заплативши Україні компенсацію «або у фінансовій формі, або нафтою і газом».

При цьому Сенат Чехії засудив заяву президента Чехії і звинуватив Земана у спробі легітимізувати агресію Росії проти України.

В українському МЗС у свою чергу заявили, що Україна ніколи не торгуватиме своєю територією і свободою.

Джерело: Radio.cz.

QHA