СОФІЯ (QHA) -

14 березня у представництві Європейської Комісії в Софії (Болгарія) відбулася публічна дискусія «Чотири роки після окупації Криму: чи існує вихід з глухого кута?». Про це повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

Дискусія була організована Посольством України і офісом Європейської ради з питань міжнародних відносин (ECFR), в якій взяли участь представники уряду, МЗС Болгарії та дипломатичного корпусу, провідні експерти, політологи, журналісти.

— Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і посол України Микола Балтажи представили ініціативу президента України Порошенко про створення міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму» та інформували про актуальну ситуацію в окупованому АРК, численні порушення прав кримських татар і етнічних українців з боку окупаційної влади, посилену мілітаризацію півострова і т.д., — йдеться у повідомленні.

Рефат Чубаров закликав країни-члени ЄС і Болгарський уряд в Раді ЄС засудити і не визнавати вибори президента РФ на території окупованого Криму, які відбудуться 18 березня.

— Також інформував про заклик Меджлісу кримськотатарського народу до всіх громадян, які проживають на території півострова, бойкотувати голосування, — йдеться у повідомленні.

Провідні болгарські експерти відзначили, що наслідки окупації Криму небезпечні не тільки для України, але й для міжнародної спільноти через зростання викликів з безпеки у Чорноморському регіоні.

— Експерти з питань безпеки і оборони закликали НАТО посилити обороноздатність усіх країн Чорноморського регіону для протидії зростаючим загрозам з боку Кремля, а також прискорити інтеграцію України в Альянс, — повідомили у МЗС.

Окрім цього, у представництві Європейської Комісії відбувся показ фільму «В'язні Кремля», який надав Міністерство інформаційної політики України.

QHA повідомляло, що 19 березня міністр закордонних справ України Павло Клімкін планує закликати глав МЗС країн ЄС ввести санкції проти осіб, причетних до організації виборів в окупованому Криму, і не визнавати ці президентські вибори. Клімкін зазначив, що на рівні заяв засудження РФ залишати не можна.

QHA