МІНСЬК (QHA) -

У Білорусі відбулися масові затримання лідерів опозиції напередодні ходи, приуроченої до 100-річчя проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки, яке відбудеться 25 березня у Мінську.

Зокрема, затримали керівника руху солідарності "Разам" В'ячеслава Сівчика, координатора громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Максима Вінярського, письменника і колишнього кандидата у президенти Володимира Некляєва.

Родичі затриманих вважають, що це превентивне затримання, щоб не допустити їхньої участі в ході 25 березня у Мінську, яку міська влада заборонила.

У соцмережах повідомляють, що правоохоронці під час затримання керівника руху солідарності "Разам" В'ячеслава Сівчика заявила, що нібито скоєно злочин і його ведуть на "перевірку".

— Я ніякий не злочинець. Ви добре знаєте, хто я, — відповів їм на це активіст.

Як відомо, День Волі — неофіційне національне білоруське свято, річниця створення першої національної білоруської держави — Білоруської Народної Республіки (25 березня 1918 року).

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив, що необхідно знайти іншу країну для проведення перемовин із забезпечення миру в Україні замість Білорусі, яка, як відомо, проголосувала в Генасамблеї ООН проти української резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму.

QHA