БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Президент Європейської Ради Дональд Туск закликав Росію використовувати свій вплив на проросійських бойовиків на Сході України, щоб припинити ескалацію конфлікту в Авдіївці. Про це він заявив у четвер, під час прес-конференції в Брюсселі.

— Бої повинні бути припинені негайно. Режиму припинення вогню повинні дотримуватися. Росія повинна використовувати свій вплив на проросійських сепаратистів, щоб ті припинили бойові дії, — заявив Туск.

Президент Європейської Ради нагадує, що гуманітарна ситуація в Авдіївці є критичною, а тому необхідно терміново відвести озброєння і надати необмежений доступ співробітникам ОБСЄ.

Як повідомляло QHA, 29 січня проросійські бойовики зробили спробу штурму позицій Збройних сил України в районі Авдіївки Донецької області. Українські бійці дали відсіч окупантам, змусивши їх відступити. Після зіткнення терористи відновили мінометні обстріли Авдіївки. Прокуратурою обстріл, який почався після атаки, кваліфікований як терористичний акт, у зв'язку з тим, що проросійські бойовики обстріляли житлові квартали Авдіївки, маючи достовірну інформацію, що там є цивільне населення.

ФОТО: інтернет

QHA