БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Глава Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу щодо законодавчого блокування російського газового проекту "Північний потік-2". Глава Європейської ради з відповідним листом звернувся до лідерів країн Євросоюзу.

Туск звернув увагу на газову директиву Європейської комісії. Він уточнив, що правила повинні стосуватися всіх газопроводів, призначених для імпорту сировини, включаючи морську частину. До внесення цих уточнень не було однозначного трактування щодо відрізків газопроводів у міжнародних водах, тому це відкривало можливість для різних тлумачень і форсування будівництва «Північного потоку-2».

Нагадаємо, проти будівництва другої гілки "Північного потоку -2" виступають кілька країн ЄС і НАТО: Польща і балтійські держави.

Наприклад, у Варшаві аргументують це тим, що проект російського газового монополіста є загрозою для суспільної безпеки і призведе до залежності європейських споживачів від Кремля.

Тим часом, Німеччина — основний споживач російського газу в Європі та кінцевий маршрут газопроводу, який пролягатиме з Росії, а далі по дну Балтійського моря, вважає, що ЄС не повинен втручатися в будівництво "Північного потоку-2".

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло у Брюсселі заявила, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» загрожує енергетичній безпеці Європи.

За її словами, Польща розраховує на «швидкі дії Європейської комісії з питання будівництва «СП-2».

Джерело: Reuters

QHA