ДЮСЕЛЬДОРФ -

Турецькі громадяни, які проживають у Німеччині, голосують на референдумі щодо внесення змін до конституції Туреччини, які передбачають введення президентської форми правління, що значно розширить владні повноваження чинного президента Реджепа Ердогана.

Жителі Німеччини з турецькими паспортами стоять у довгих чергах до виборчих пунктів.

Генконсул Туреччини у Дюссельдорфі Шуле Гюрель повідомила, що в суботу в дипмісії проголосувало 4500 громадян, а в неділю ця цифра досягла 9 тисяч осіб. Звертаючись до співгромадян, дипломат запропонувала їм приходити до виборчих пунктів у будні дні, оскільки у вихідні довжина черг часом досягала 500 метрів.

Якщо запропоновані поправки до конституції Туреччини будуть схвалені на референдумі, президент країни зможе оголошувати надзвичайний стан, призначати міністрів і вищих державних чиновників і розпускати парламент.

Крім того, Ердоган зможе залишитися на посту глави держави до 2029 року. При цьому він одночасно стане главою уряду, а пост прем'єр-міністра буде скасований у 2019 році.

У цілому в Німеччині проживають три мільйони турків. Близько половини з них мають турецьке громадянство і тому мають право голосу на референдумі.

Для президента Ердогана голоси турків, що живуть у ФРН, мають істотне значення, оскільки можуть вплинути на результат плебісциту. На минулих виборах до парламенту вони забезпечили президентській Партії справедливості та розвитку майже 60% голосів.

Громадяни Туреччини, які проживають у Німеччині, можуть проголосувати на конституційному референдумі до 9 квітня щодня з 09:00 до 21:00.

Виборчі пункти діють у дипмісіях Туреччини в Берліні, Кельні, Мюнхені, Ганновері, Гамбурзі, Нюрнберзі, Карлсрує, Франкфурті, Ессені, Мюнстері, Дюссельдорфі, Штутгарті та Майнці.

Фото і джерело: AA

QHA