КИЇВ (QHA) -

За попередніми прогнозами, турецький народ 16 квітня підтримає нові поправки в турецьку Конституцію. Але для України і для турецько-українських відносин це не буде нести будь-яких негативних наслідків, на думку виконавчого директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса.

Про це український експерт заявив під час дебатів «Дилеми співпраці Україна — Туреччина: між цінностями і національними інтересами», передає кореспондент QHA.

— Є страх, що ситуація може дестабілізуватися. Але навряд чи референдум вплине на динаміку, рівень та інтенсивність турецько-українських відносин. Це внутрішня справа Туреччини. Також і процеси в Україні — цілком справа України. Досвід Туреччини у проведенні реформ на початку двотисячних необхідно вивчати і використовувати самій Україні, — підкреслив Ігор Семиволос.

Нагадаємо, що 16 квітня у Турецькій Республіці відбудеться всенародний конституційний референдум, який передбачає перехід від парламентської форми правління до президентської республіки.

Робота над новим проектом Конституції почалася після проваленої спроби військового перевороту, організованого терористичною організацією Фетхуллаха Ґюлена (FETÖ).

Наступним етапом просування закону була його передача до парламенту, де більшістю голосів (367 із 550) він повинен бути прийнятий. Однак поправки не набрали достатньої кількості голосів депутатів і таким чином було прийняте рішення про проведення референдуму.

На даний момент у Республіці діє Конституція 1982 року. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на відкритті осінньої сесії парламенту акцентував увагу на необхідності прийняття нової Конституції.

QHA