КИЇВ (QHA) -

Анкара знаходить баланс інтересів у відносинах з Росією і Україною. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар в ексклюзивному інтерв'ю QHA.

За його словами, Київ з розумінням ставиться до того, що Туреччина прагне розвивати відносини з іншими державами, виходячи зі своїх інтересів.

— Ми вдячні за принципову позицію Туреччини щодо підтримки територіальної цілісності України і невизнання окупації Криму. Це залишається наріжним каменем наших відносин, і з самого початку російсько-українського конфлікту ми бачимо принципову позицію Туреччини в цьому плані, — сказав він.

При цьому заступник глави МЗС повідомив, що Київ стурбований випадками незаконного заходу суден в окупований Крим.

— Звичайно, ми вдячні турецькій стороні за офіційне інформування і власників, і компаній, які використовують певні суди, тобто офіційно робиться дуже багато, але такі випадки все ж відбуваються, — констатував він.

Боднар зазначив, що Туреччину і Україну об'єднує спільне бажання забезпечити права кримських татар.

— У цьому плані ми також плідно співпрацюємо. При кожному діалозі або контакті, як правило, бере участь Мустафа-ага, тобто ми вдячні за конструктивну позицію і підтримку досить активного діалогу на цьому рівні. Позиція турецької сторони щодо підтримки кримських татар для нас абсолютно визначальна і важлива, оскільки тут ми маємо збіг поглядів на 100 відсотків і готові далі спільно працювати, — сказав він.

Раніше Василь Боднар заявив, що перемовини про створення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Туреччиною йдуть поступово і не так швидко, як хотілося б Києву.

QHA