АНКАРА -

Завдяки будівництву другої гілки трубопроводу «Турецький потік», призначеної для постачань російського газу до Європи, позиції Туреччини на європейському енергетичному ринку зміцняться. Про це агентству «Анадолу» заявив глава Міжнародної асоціації енергетичної економіки (IAEE), професор Гюркан Кумбароглу, коментуючи договір про будівництво другої гілки, укладений між швейцарською компанією Allseas і російським «Газпромом».

— Договір про будівництво другої гілки має важливе значення не тільки для Росії та Туреччини, але і для Греції та Балканських країн. Друга гілка газопроводу увійде до історії як основа світу і розвитку в регіоні, — сказав Кумбароглу.

Договір про будівництво першої гілки газопроводу «Турецький потік» був підписаний між «Газпром» і Allseas у грудні 2015 року.

Проект «Турецький потік» передбачає будівництво двох гілок із потужністю прокачування 31,5 мільярда кубометрів газу. Одна гілка буде побудована для Туреччини, а інша призначена для задоволення потреб Європи.

Нагадаємо, що турецько-російську міжурядову угоду за проектом газопроводу «Турецький потік» було підписано у Стамбулі 10 жовтня 2016 року.

Джерело: AА

ФОТО: інтернет

QHA