АНКАРА (QHA) -

Влада Туреччини заявила, що кримінальну справу, порушену правоохоронними органами США відносно бізнесмена Рези Зарраби, є політичною змовою проти Анкари, до якої причетні прихильники Фетхуллаха Ґюлена.

З такою заявою виступив віце-прем'єр турецького уряду Бекір Боздаг.

— Це — політична змова відносно Туреччини, політична справа. Руками FETO вони не змогли зробити це в Туреччині, і зараз намагаються провести протизаконні дії в сфері юстиції США. Не маючи документів на руках, вони ведуть справу так, ніби у них ці документи є. Вони намагаються оббрехати Туреччину: всі їхні докази не мають відношення до юстиції, — сказав він.

Чиновник додав, що дані дії спрямовані саме на те, щоб зіпсувати економічні та інші відносини Туреччини з низкою країн.

Зарраб, що народився в Ірані, був заарештований у Майамі (штат Флорида) у березні минулого року. Американська влада інкримінує йому спробу в складі групи спільників здійснити транзакції на сотні мільйонів доларів на користь уряду Ірану та іранських компаній для того, щоб ті могли уникнути санкцій США. Зарраб звинувачення на свою адресу відкинув.

Як раніше писало QHA, у Туреччині проходить антитерористична операція проти FETO. Операція розпочата по всій Туреччині для затримання понад 100 осіб, які підозрюються у зв'язках з терористичною групою Фетхуллаха Ґюлена, обвинуваченої Анкарою за спробу військового перевороту в Туреччині минулого року.

QHA