АНКАРА (QHA) -

Туреччина вважає важливою участь США у мирних переговорах щодо Сирії, проте виступає проти їхньої підтримки «Сирійської демократичної армії», повідомляє «Голос Америки».

— Перш за все, як ви знаєте, ми домовилися з Росією про запрошення США. Я говорив із Лавровим (міністром закордонних справ Росії, ред.), і ми маємо намір запросити Сполучені Штати, ми не заперечуємо важливої ​​ролі США, заявив глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Глава турецького дипломатичного відомства зазначив, що країна виступатиме проти будь-якої участі у переговорах щодо Сирії курдського воєнізованого угрупування «Сирійська демократична армія», яку він назвав «терористичною організацією».

— Ми давали їм можливість перестати займатися розколом Сирії і перестати здійснювати терористичні акти у Туреччині. Ми бачили їхні наміри. Наша операція «Щит Євфрату» вчергове показала, що YPG не прагне боротися проти ІДІЛ, їхня мета розділити Сирію, упевнений він.

Таким чином, Туреччина хоче, щоб США перестали допомагати YPG, проте в США вважають її членів союзниками у майбутній військовій операції зі звільнення Ракки від бойовиків ІДІЛ, повідомляє «Голос Америки».

Як повідомляло QHA, перед мирними переговорами щодо сирійського конфлікту в Астані (Казахстан) президент репресивного режиму у Сирії Башар аль-Асад заявив про готовність вести переговори.

ФОТО: інтернет

QHA