АНКАРА (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонні переговори з новообраним Генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерішем, головною темою яких стала стала трагедія у сирійському Алеппо.

Як повідомляє АА, турецький президент запропонував новому генсеку зібрати позачергове засідання Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації в Алеппо, акцентувавши увагу на тому жаху, який викликають у світу звірства режиму Башара аль-Асада і його прихильників.

Нагадаємо, що, за інформацією ООН, іранські шиїтські ополчення і сили Асада заживо спалювали, катували і страчували мирних громадян на окупованих територіях.

На даному етапі, за словами Ердогана, всі зусилля зосереджені на евакуації цивільного населення і сирійської опозиції з Алеппо, а також забезпеченні доставки гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, що за кілька днів запеклих боїв і страт 13 грудня у сирійському Алеппо було оголошено про режим припинення вогню, направлений, в першу чергу, на евакуацію мирного населення.

З метою привернення уваги до жорстокості дій режиму Башара аль-Асада і Росії у Сирії і Алеппо в деяких країнах розпочалися акції протестів.

Алеппо  друге найбільше після Дамаска сірійське місто. Розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста перебуває під контролем режиму Башара аль-Асада, східна  сирійської опозиції. Громадянська війна в країні почалася у березні 2011 року з розстрілу мирних демонстрантів військовими.

Облога сирійського міста Алеппо триває вже досить довгий проміжок часу. Місто лишається найбільшим підконтрольним противникам Асада поселенням. ВКС Росії та режим Асада регулярно завдають авіаударів по місцевому цивільному населенню з метою відбити його у повстанців.

ФОТО: інтернет

QHA