АНКАРА (QHA) -

Туреччина є другою після Росії країною, що має великий вплив на Близькому Сході. Про це свідчать результати опитування, проведеного вашингтонським дослідницьким центром Pew Research Center.

Опитування проводилося з 27 лютого по 25 квітня нинішнього року і охопило 6204 респондента з Туреччини, Тунісу, Лівану, Йорданії та Ізраїлю.

Згідно з результатами опитування, 64 відсотки респондентів вважають, що Росія є найбільш впливовою країною на Близькому Сході. На думку 63 відсотків опитаних, Туреччина — друга за силою впливу країна на Близькому Сході.

У той же час, 62 відсотки респондентів вважають, що США є третьою країною, яка має найбільший вплив у регіоні Близького Сходу.

Четвертою за силою впливу країною 53 відсотки респондентів вважають Іран, п'ятою — Ізраїль (46 відсотків опитаних), шостою — Саудівську Аравію (41 відсоток), сьомою — Єгипет (19 відсотків).

Респонденти негативно висловилися майже про всіх лідерів країн Близького Сходу, крім президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Позитивної думки про турецького лідера дотримуються 66 відсотків опитаних у Йорданії, 59 відсотків — у Тунісі та 42 відсотки — у Лівані. В Ізраїлі цей показник становив лише 15 відсотків.

Тільки третина респондентів висловилася позитивно про президента Єгипту Абдельфаттаха ас-Сісі та короля Саудівської Аравії Салмана бін Абдельазіз аль-Сауді. Найбільш негативна думка склалася у респондентів про прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, главу сирійського режиму Башара Асада і президента Ірану Хасана Рухані.

Крім того, велика частина респондентів вважає, що конфлікт у Сирії буде врегульовано в найближчі п'ять років. Найбільше на це сподіваються 48 відсотків опитаних у Йорданії. В Ізраїлі так вважають 40 відсотків респондентів, у Лівані — 32 відсотки, у Туреччині — 27, у Тунісі — 15.

Раніше повідомлялося, що Туреччина планує створення на півночі Сирії, у провінції Ідліб, восьми військових баз.

Так, згідно з повідомленням джерела, чотири місці дислокації турецьких баз у провінції Ідліб вже визначені. Відомо, що першою стала точка базування в стратегічно важливому районі Шейх Баракят, з якого проглядаються долина Афрін і передмістя міста Ідліб.

Джерело: Анадолу

QHA