АНКАРА (QHA) -

Туреччина є другою країною в світі за обсягами наданої гуманітарної допомоги, сказала помічник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер перед зустріччю з головою турецького Червоного Півмісяця Керемом Киником.

— Ми стали свідками того, яку щедрість і самовідданість продемонструвала Туреччина, приймаючи біженців з Сирії, — сказала Мюллер.

За її словами, Турецький Червоний Півмісяць також надає допомогу таким країнам, як Сомалі, Пакистан, Ємен, Судан і Бангладеш.

— ООН співпрацює з Турецьким Червоним Півмісяцем у питаннях гуманітарної допомоги. Програма Турецького Червоного Півмісяця, яка передбачає в основному надання фінансової допомоги, за охопленням тих, хто потребує, може вважатися зразковою, — сказала Мюллер.

Помічник генсека ООН висловила особливу подяку Турецькому Червоному Півмісяцю за підтримку поставок гуманітарної допомоги до Сирії.

Відзначимо, війна в Сирії почалася в березні 2011 року, коли мирні демонстрації протесту переросли у збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантах. За даними ООН, в ході конфлікту загинуло понад 400 тисяч осіб, понад 10 мільйонів були змушені покинути свої будинки. 4,8 мільйона осіб знайшли притулок за межами країни.

Раніше повідомлялося, що Туреччина планує створення на півночі Сирії, у провінції Ідліб, восьми військових баз.

Так, згідно з повідомленням джерела, чотири місця дислокації турецьких баз у провінції Ідліб вже визначені. Відомо, що першою стала точка базування у стратегічно важливому районі Шейх Баракят, з якого проглядаються долина Афрін і передмістя міста Ідлібу.

Джерело: Anadolu Ajans

QHA