АНКАРА -

Турецький уряд на своєму засіданні затвердив низку заходів щодо Нідерландів, про що журналістам сказав віце-прем'єр Туреччини Нуман Куртулмуш.

— Перш за все, з 14 березня анульований дозвіл на посадку в Туреччині літаків з голландськими дипломатами на борту, який набрав чинності 27 грудня 2016 року. Це рішення не відноситься до пересічних громадян Нідерландів, а поширюється тільки на голландських дипломатів, які відвідують Туреччину або використовують для перельоту повітряний простір країни, — сказав Куртулмуш.

Віце-прем'єр також повідомив про інші заходи, вжиті щодо Нідерландів.

За його словами, на засіданні Кабміну було вирішено заборонити повертатися до Туреччини послу Нідерландів, який зараз знаходиться за кордоном.

Крім того, всі заплановані зустрічі на високому рівні будуть відкладені до того моменту, коли Нідерланди принесуть Туреччині офіційні вибачення в письмовому вигляді. Великим національним зборам (парламенту) Туреччини буде рекомендовано скасувати турецький склад міжпарламентської групи дружби з Нідерландами, зазначив віце-прем'єр.

— Туреччина Також несе відповідальність за захист прав наших співвітчизників, які зазнали нападу голландської поліції із застосуванням поліцейських собак. Їм буде надана необхідна допомога і підтримка під час судових розглядів, і права наших співвітчизників у Нідерландах будуть захищені. Також будуть вжиті всі необхідні заходи для їх безпеки, — зазначив Куртулмуш.

За його словами, всі зазначені заходи будуть діяти до отримання від влади Нідерландів офіційних вибачень у письмовому вигляді.

Нагадаємо, влада Нідерландів 11 березня заборонили посадку в Роттердамі літаку з главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу на борту.

Незабаром з тиском зіткнулася і міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя, яка прибула до Нідерландів з Німеччини на автомобілі для участі у зустрічі з турецькою діаспорою. Поліція Нідерландів спочатку затримала співробітників охорони Фатми Бетуль Саян Кайі. Міністра спробували змусити вийти з автомобіля, а після її відмови пригрозили евакуацією машини. У результаті Кайя була змушена вийти з автомобіля і в супроводі співробітників поліції була виселена до Німеччини.

У той же час співробітники поліції Нідерландів розігнали із застосуванням собак і кінних нарядів тисячі етнічних турків, які зібралися біля стін генконсульства у Роттердамі на знак підтримки турецького міністра.

ФОТО і джерело: АА

QHA