СТАМБУЛ (QHA) -

Сирійське місто Ель-Баб, розташоване буквально у 30 кілометрах від турецького кордону, є однією з основних цілей військової операції «Щит Євфрату», і операція з його звільнення знаходиться на фінальній стадії.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, нагадавши, що турецькі ЗС і Сирійська визвольна армія забезпечили контроль над Джераблусом і Ель-Раї:

— Місто (Ель-Баб — ред.) оточене, а загони сирійської опозиції разом із частинами ЗС Туреччини увійшли до Ель-Бабу. Незабаром це місто повернеться його справжнім власникам, — підкреслив турецький лідер.

У першу чергу, звільнення міста з-під контролю бойовиків ІДІЛ і PYD (курдські терористи в Сирії — ред.) відверне загрозу нових терористичних атак по південній території самої Туреччини. Ще одним важливим нюансом визволення міста стане можливість створення «зони безпеки» для проживання біженців на півночі Сирії.

— Я неодноразово повторював, що необхідно створити «зону безпеки», очищену від терористів у Сирії. Про це ми також говорили США, Росії та Ірану. Відкрито заявляю, що Анкара створить зону безпеки на півночі Сирії та не дозволить терористам створити на цих землях державного утворення, — заявив Ердоган.

Стратегічна важливість Ель-Баба полягає також у тому, що місто було транспортною артерією Сирії.

За місяці операції «Щит Євфрату» турецькими ЗС і сирійською опозицією в цілому було звільнено 1840 квадратних кілометрів на півночі провінції Алеппо. І хоча звільнена зона розширилася на 27,5 кілометрів вглиб сирійської території, повністю ліквідувати активність терористів ІДІЛ не вдалося. Саме тому однією з головних цілей операції було обране місто Ель-Баб.

Якщо ж контроль над Ель-Бабом встановлять курдські терористи PYD, то бойовики зможуть об'єднати підконтрольні зони на сході та заході річки Євфрат, а потім і спробувати створити так звану державу на півночі Сирії вздовж турецько-сирійського кордону.

«Щит Євфрату» — спільна військова операція спеціальної оперативної групи Збройних сил Туреччини та ВПС міжнародної коаліції проти терористичного угрупування ІДІЛ у Сирії, яка почалася рано вранці 24 серпня. Головними цілями операції є очищення прикордонних регіонів від терористів ІДІЛ, зміцнення безпеки на кордоні, забезпечення і підтримка територіальної цілісності Сирії, а також недопущення утворення «курдського коридору» PYD на південному кордоні.

ФОТО: АА

QHA